Již soupisky jednotlivých družstev ukazovaly, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. Žatec posílil o Josefa Tirpáka, my zase o Viléma Ungermanna a Ondřeje Kurku. V naší základní sestavě chyběl pouze Hofman.

Prognózy se začaly naplňovat hned od začátku. Po úvodních dvojicích byl stav 1:1, když oba vítězové přehráli své soupeře 2:0 na sety. Následná trojice byla bitvou až do posledního míče třetího setu, kde více štěstí měl Žatec. Druhá trojice naopak vyzněla jasně pro domácí a tak byl stav srovnán opět na 2:2. Důležitým momentem byla vložená dvojice, ve které domácí dvojice jasně dominovala a zvízězila po setech 10:4, 10:3. Zlomovým momentem byl jednoznačně singl. Ondřej Vít v prvním setu exceloval. Herní pohoda mu vydržela až do stavu 6:5 ve druhém setu, kdy Jakub Mrákava zpřesnil hru a v napínavé koncovce vybojoval druhý set. Třetí zkrácený set už byl v Mrákavově režii. Po dvou esech a chybách Víta zvítězil 10:7 a celkově 2:1. Žatec se však nevzdal, první trojicí druhé půle korigoval na 4:3. Domácí ale stejně jednoznačně kontrovali na 5:3. Ani naše minimální jistota jednoho bodu Žatec nepoložila. Ve strhující bitvě nakonec Mrákava s Ungermannem udolali soupeře 10:9 ve třetím setu a připsali závěrečný bod. Skóre se zastavilo na 6:3.