Vzhledem k Pachmanově nepřítomnosti jsme kompletně obměnili složení sestav. Utkání začalo skvěle, když nově složená dvojice Cibulka, Putík vybojovala cenný bod nad elitní formací domácích Brutovský, Perun. Následná dvojka však hladce ztratila svůj zápas ve dvou setech a bylo srovnáno. První trojice vydřela vítězství nad Brutovského formací 10:9 ve třetím setu a šli jsme opět do vedení. Druhá trojice byla prvním zlomovým momentem celého utkání. Naši začali skvěle, první set získali s přehledem a soupeře dál přehrávali až do stavu 8:7, pak přišel zkrat a sadu jsme ztratili 8:10, třetí set byl plně v režii domácích – srovnáno 2:2. Do vložené dvojice jsme nasadili mladíky a ti se nám odvděčili třísetovým vítězstvím. Naposledy v utkání jsme se dostali do vedení 3:2. Singl byl poměrně jasnou záležitostí, kdy zkušený Novosad přehrál chybujícího Strejčka a srovnal na 3:3. Následná trojice byla druhým zlomovým momentem.

Vyrovnaný zápas gradoval ve třetím setu, kdy jsme opět vedli 8:7, ale koncovka patřila domácím 8:10 a Vsetín šel poprvé do vedení. Poslední souboj trojic byl definitivním zlomovým momentem utkání. Naše trojice tahala dva sety za kratší konec, a když po hladkém prvním setu prohrávala i ve druhém 6:9 vypadalo to na fiasko. Kluci se neuvěřitelně zvedli, čtyřmi míči v řadě poslali Perunovu formaci do třetího setu. Třetí set to už je ohraná písnička, znovu jako přes kopírák – vedeme 8:7, pěkný útok do paty Perun neskutečně vyzobne a už se vezeme, 9:10. Třetí prohraná trojice v koncovce setu znamená 5:3 pro domácí. V následné dvojici si už Perun s Brutovským zápas pohlídali a dokonali první plný bodový zisk Vsetína v letošní sezóně (6:3). My stále čekáme.